Dětské oddělení funguje opět v plném rozsahu, tedy včetně lůžkové péče

19. 11. 2020

KRÁTKÁ INFORMACE, AKTUALIZOVÁNO  - 19. 11.

Provoz dětského oddělení Rokycanské nemocnice se vrací do běžného stavu. Od rána 20. listopadu bude poskytovat péči opět v plném rozsahu, to znamená včetně lůžkové péče. Hospitalizace dětských pacientů byla v nemocnici dočasně omezená, neboť dětští lékaři i ošetřovatelský personál vypomáhali na ostatních lůžkových odděleních s péčí o akutní pacienty.

KRÁTKÁ INFORMACE - 6. 11.

Vzhledem k nepříznivé epidemiologické situaci omezila Rokycanská nemocnice dočasně hospitalizace dětských pacientů. Sestry a lékaři starající se jindy o hospitalizované děti musejí totiž v těchto dnech vypomáhat s péčí o akutní pacienty na jiných lůžkových stanicích. Ambulantní pediatrická péče funguje v plném rozsahu. Dětské oddělení dál ošetřuje pacienty v akutních stavech a může je mít i krátkodobě na oddělení na pozorování.

„Covidoví pacienti, které máme v nemocnici, potřebují větší péči, a zároveň máme část zaměstnanců na nemocenské nebo v karanténě. Personální situace je momentálně napjatá, proto jsme museli dočasně na dobu nezbytně nutnou omezit dětská lůžka. Dětské sestry totiž vypomáhají například na interním oddělení,“ říká ředitel nemocnice Jaroslav Šíma.

Ambulance fungují. „V provozu je dětská pohotovost, ordinace dětských praktiků v Rokycanech i v Hrádku i odborné pediatrické ambulance. Zároveň jsme i v tomto režimu připraveni ošetřit dětské pacienty v neodkladných akutních stavech a nechat si je v nemocnici na pozorování v režimu denního stacionáře. Jen pokud by byla nutná vícedenní hospitalizace, zajistíme transport pacienta do jiného lůžkového zařízení,“ vysvětluje primářka Jaroslava Paduchová.