Oddělení následné a dlouhodobé péče

Péče

Oddělení následné péče bylo otevřeno v září /2020.

Oddělení poskytne lůžkovou léčebnou ošetřovatelskou a rehabilitační péči buď dlouhodobě nemocným pacientům, nebo pacientům, jejichž stav už nevyžaduje přímo pobyt na lůžku akutní péče, ale zároveň pro ně ještě není vhodná ambulantní péče.

Na oddělení se léčí pacienti široké škály diagnóz různých odborností včetně interních, chirurgických, ortopedických, neurologických, ale též onkologických či psychiatrických. Pacienti budou přijímáni jak z akutních lůžek Rokycanské nemocnice, tak i z jiných zdravotnických nebo i sociálních pobytových zařízení, případně i z domácí péče.

Tým

MUDr. Dana Hatlmanová
primář

Žaneta Heroutová, Dis
vrchní sestra

Marie Moulisová
staniční sestra

Lékaři

MUDr. Iva Sofia Kučerová

Nelékařští zdravotníci

Svědomitě a odborně o pacienty pečují sestry, ošetřovatelky a sanitářky oddělení následné péče RN.
Sociální pracovnice - Jitka Ptáčková, Dis.

Oddělení: Stanice A

Stanice B

primářka

dana.hatlmanova@rokycany.nemocnicepk.cz
lékařka

sociální pracovnice  371 762 460 jitka.ptackova@rokycany.nemocnicepk.cz
vrchní sestra 371 762 242 zaneta.heroutova@rokycany.nemocnicepk.cz

Oddělení

Lůžka následné péče vznikla v delší dobu nevyužívaných prostorách, které před tím prošly kompletní rekonstrukcí včetně nových podlah, obkladů či výmalby a jsou vybaveny novým nábytkem, televizory a novými elektricky polohovatelnými lůžky a pojízdnými stolky s výsuvnou deskou.

Oddělení následné péče má k dispozici 30 lůžek.

Oddělení se nachází v 1. a  4. nadzemním podlaží lůžkového traktu nemocnice. Vstup je po schodišti nebo výtahy.

Hospitalizace

Doporučujeme nechat doma šperky, větší obnos peněz (či vkladní knížky), luxusnější hodinky - pro větší sumy a cennosti je k dispozici nemocniční úschova; za případnou ztrátu věcí nepřevzatých přímo do úschovy nemocnice neručí. Dražší typy mobilních telefon - při používání telefonů či tabletů nerušte ostatní pacienty a řiďte se pokyny ošetřujícího personálu. Zbraně jsou v nemocnici zakázané.

Přinést byste si naopak měli osobní toaletní potřeby (ručník, kartáček na zuby, pasta, toaletní papír, mýdlo hřeben, jiná kosmetika ( tělové krémy, balzám na rty...), holení), pyžamo, župan, spodní prádlo, přezůvky, oblečení k převozu do nemocnice a z nemocnice.

Doporučujeme knihu, časopis, rádio / hudební přehrávač (ideálně se sluchátky), minerální vodu nebo oblíbené nápoje.

Léky

Přineste prosím rozpis léků, pokud užíváte některé léky dlouhodobě, vezměte je sebou. Přineste i dostupnou lékařskou dokumentaci.

Léky nepoužívejte sami bez vědomí ošetřujícího lékaře v případě, že byste užívali léky bez vědomí lékaře či sester, je nebezpečí nežádoucích účinků.

Copyright ©2021 Nemocnice Plzeňského kraje, a.s.