Dětští pacienti Rokycanské nemocnice obdrží během adventu vánoční kalendáře splněných přání

15. 11. 2022

KRÁTKÁ ZPRÁVA

Dětští pacienti, kteří budou během adventu hospitalizováni na dětském oddělení Rokycanské nemocnice, obdrží originální adventní Kalendář splněných přání od Nadačního fondu Dobří lidé Česka, jehož součástí jsou i důležitá vánoční poselství a také hraná pohádka. Už posedmé ho pro dětská oddělení nemocnic nechal vyrobit zakladatel fondu Plzeňan Tomáš Bursa. Včera předal kalendáře primářce dětského odd. Rokycanské nemocnice Jaroslavě Paduchové v Základní škole Martina Lutera v Plzni.

Tomáš Bursa onemocněl před zhruba deseti roky rakovinou. Měl to štěstí, že se po včasném operačním zákroku a následné léčbě z nemoci zotavil. Svůj šťastný osud si uvědomil a založil nadační fond, který mimo jiné vydává adventní kalendáře s originálním motivem a ty pak věnuje pacientům především dětských onkologických pracovišť, ale také dětským oddělením.

„Letos putují kalendáře do 12 českých nemocnic a tří nemocnic na Slovensku,“ uvedl Tomáš Bursa s tím, že na tvorbě kalendáře se opět podíleli žáci plzeňské školy Martina Lutera. Za prvé zvolili jeden z hlavních motivů titulní kresby – vánoční stromek - a za druhé připravili a nahráli spolu s Tomášem Bursou pohádku, kterou si lze prohlédnout na YouTube pomocí QR kódu na zadní straně kalendáře.

Stromek pochopitelně symbolizuje Vánoce. Další motivy, srdce a andílci, pak lásku a naději. Ilustraci připravila rokycanská výtvarnice Jana Audesová. Nadační fond a výrobu kalendáře podpořili malí i větší sponzoři zejména z Plzeňského kraje, mimo jiné i Rokycanští patrioti.

„Vánoce a advent jsou pro nás a hlavně pro děti jedno z nejkrásnějších období roku, kdy se těšíme na Ježíška, na dárky, ale hlavně, že při nich budeme spolu s našimi nejbližšími. Kalendář v sobě nese poselství, aby i nemocné děti věřily v naději a uzdravení a mohly strávit nejen štědrý večer v lásce a se svou rodinou. Budu věřit, že poselství z kalendáře se pro každého malého pacienta stane skutečností,“ vyjádřila přání primářka dětského oddělení Rokycanské nemocnice Jaroslava Paduchová.

Více o nadačním fondu https://dobrilideceska.cz/