Rokycanská nemocnice dočasně pozastavuje provoz odběrového místa

14. 4. 2020

KRÁTKÁ INFORMACE, AKTUALIZUJEME

Z důvodu nízkého počtu pacientů indikovaných na Rokycansku k vyšetření na nákazu koronavirem se od úterý 14. dubna  pozastavuje provoz odběrového místa u Rokycanské nemocnice. Vybavení odběrového místa zůstává připravené pro případ, že by byla potřeba testování na Rokycansku opět zintenzivnit. Mezitím budou pacienti z Rokycanska odebíráni buď mobilně, nebo budou posíláni k odběrům na jiná odběrová místa. 

„Dle dosavadního testování je Rokycansko, co do počtu a míry pozitivně testovaných na nákazu koronavirem, jednou z nejméně postižených oblastí v Plzeňském kraji. Proto zde nebyla v posledním týdnu potřeba nechat testovat větší počet pacientů a místo nebylo dostatečně využité. Dohodli jsme se proto s Krajsklou hygienickou stanicí na dočasném pozastavení. Místo a týmy ale zůstávají připravené na obnovení provozu, jakmile to bude opět potřeba," říká šéf krajských nemocnic Marek Kýhos s tím, že naopak 15. dubna zahajuje provoz odběrové místo v Klatovech, kde je potřeba testovat větší. V provozu zůstává odběrové místo u Domažlické nemocnice.

Odběrové místo v Rokycanech odebralo od svého spuštění do pondělí 13. dubna 710 pacientů. V posledních dnech to už byly ale pouze jednotky. 

Odběrové místo v Domažlicích odebralo od svého spuštění do pondělí 13. dubna 1398 pacientů. I během Velikonoc to bylo denně v průměru 80 lidí. Denní rekord odebraných pacientů je z minulého týdne 160 pacientů.   

      

Rokycanská nemocnice spustila provoz odběrového místa

18. 3. 2020

V Rokycanské nemocnici zahajuje ve čtvrtek 19. března od osmi hodin ráno provoz odběrové místo pro odběr vzorků ke zjištění nákazy koronavirem. Odborní zdravotníci nemocnice budou odebírat vzorky výhradně osobám doporučeným k odběru Krajskou hygienickou stanicí. Všechny ostatní, kteří nebudou indikováni k oběru, žádáme, aby k odběrovému místu vůbec nechodili. Prostor bude hlídán.  

Umístění odběrového místa 

Rokycanská nemocnice - Voldušská 750, Rokycany

Odběrové místo je v zadní části areálu nemocnice. Z Voldušské ulice je příjezd k místu viditelně označen. Pacienti jsou povinni přijet k odběru osobním vozem (ne pěšky nebo hromadnou dopravou). 

Provozní doba

provoz ukončen

Průběh odběru

  • Pacient indikovaný k odběru obdrží od Krajské hygienické stanice potvrzení s termínem a místem, kam se dostaví k odběru (mail, SMS). Pokud  pacient není indikován k odběru, bude odmítnut.
  • Pacient musí přijet k odběru osobním vozem. 
  • Na místě zůstane pacient po celou dobu ve voze.  Prokáže se (kartička zdravotní pojišťovny) a doloží doporučení od KHS (mail, SMS). 
  • Dále bude postupovat dle pokynů zdravotníků.
  • Po dokončení odběru odjede označenou trasou z areálu nemocnice.  

Výsledky

Odebrané vzorky jsou po ukončení provozu odběrového místa převezené do laboratoře, která předává výsledky krajské hygienické stanici. Ta sděluje pacientům výsledky telefonicky. Více informací zde.


Zpět

Zápatí - další informace

ESF

Copyright ©2020 Nemocnice Plzeňského kraje, a.s.
Created by Beneš & Michl.