Nechte se naočkovat u nás v Rokycanech

Také Rokycanská nemocnice provádí očkování proti onemocnění covid. Naší snahou je, aby očkování bylo efektivní a pro vás srozumitelné. Proto zde nabízíme všechny důležité informace o provozu našeho očkovacího místa. 

AKTUALITY

Očkování dětí od 5 do 11 let žádejte primárně u jejich pediatrů. V nemocnici je nutný anamnestický dotazník 

V očkovacích centrech v Plz. kraji se ztotožňujeme s názorem odborníků, že děti by měli primárně očkovat jejich praktičtí lékaři pro děti a dorost (PLDD).  Vyzýváme proto rodiče, aby očkování dětí žádali primárně u nich. Věříme, že se této role rádi ujmou. Případně nabízíme pediatrům využít k očkování dětí naše očkovací místo, kde jim zajistíme vakcíny, spotřební materiál i obslužný personál. Podrobnosti zde

Podmínky očkování dětí od 5 do 11 let v nemocnici

Očkování dětí od 5 do 11 let probíhá v OČM Rokycanské nemocnice od prosince. K vakcinaci jsou nezbytné tři kroky:

  • registrace dítěte na  registrace.mzcr.cz
  • po obdržení PIN2 (může trvat dny) vytvořit rezervaci na rezervace.mzcr.cz
  • k samotnému očkování je nutno přinést vyplněný anamnestický dotazník, který potvrdí vč. razítka PLDD daného dětského pacienta. Bez rezervace a bez potvrzeného dotazníku nebude dítě naočkováno!

Očkování bez registrace pokračuje i v lednu

Očkování bez registrace pokračuje i v lednu a to vždy v pátek dopoledne (dospělí i mládež od 12 do 15 let). Všem ale doporučujeme se raději registrovat a následně si zarezervovat konkrétní termín. Rezervovaní přijdou na řadu bez čekání. Neregistrovaným to neumíme zaručit. Děti 5 až 11 let bez registrace neočkujeme.  

Očkování bez registrace dospělí (16+) i mládež (12-15 let)
  • pátky | 7:00 - 11:00 hod  

Pro posilující dávku mohou lidé 30+ už po 5 měsících. Po Janssenu dokonce po dvou  

Pro osoby nad 30 let věku a chronické pacienty bez ohledu na věk je interval pro očkování 3. posilující dávkou 5 měsíců (při úvodním očkování vakcínami Pfizer, Moderna nebo Astra) . V případě, že úvodní očkování bylo vakcínou Janssen, je posilující dávka možná už po dvou měsících. 


Co vás dále zajímá

Jak se objednat k očkování?

Vytvořte registraci na webu registrace.mzcr.cz a vyberte si očkovací místo "Rokycanská nemocnice". Až přijdete na řadu a obdržíte esemeskou PIN2, proveďte rezervaci na rezervace.mzcr.cz.  

Kde se očkuje / kontakt?

Očkujeme na nádvoří mezi hlavní budovou nemocnice a nemocniční lékárnou  v nově zřízeném očkovacím centru Voldušská 750, Rokycany. Přístup je bezbariérový. Kontakt: 371 762 344 (PO-PÁ 7-15 h)

Jak získám certifikát o očkování?

Certifikát o absolvování očkování ať už první nebo druhou nebo třetí dávkou si lze stáhnout na portálu ÓČKO - https://ocko.uzis.cz

Obdržím certifikát už po první dávce očkování?

Certifikát o absolvování očkování ať už první nebo druhou dávkou si lze stáhnout na portálu ÓČKO - https://ocko.uzis.cz. Více v Častých dotazech.

Novavax zatím v ČR není. Bude zřejmě koncem ledna

Od ledna nově schválená vakcína Novavax zatím není v ČR a k dispozici ji tedy nemají ani OČM v Plzeňském kraji. První dodávky by měly do země dorazit podle informací z 28. 12. na přelomu ledna a února.  Zápatí - další informace

ESF

Copyright ©2022 Klatovská nemocnice, a.s. | NPK
Created by Beneš & Michl.