Nechte se naočkovat u nás v Rokycanech

Také Rokycanská nemocnice provádí očkování proti onemocnění covid. Naší snahou je, aby očkování bylo efektivní a pro vás srozumitelné. Proto zde nabízíme všechny důležité informace o provozu našeho očkovacího místa. 

AKTUALITY

Očkování bez registrace pokračuje i na podzim

Očkování bez registrace pokračuje pro dospělé (16+) a pro mládež 12-15 let i v létě a to tradičně v pátky. Děti 5 až 11 let bez registrace neočkujeme. 

Bez registrace (12+)
  •  |   7 - 11 hod

Očkování dětí od 5 do 11 let žádejte primárně u jejich pediatrů. V nemocnici je nutný anamnestický dotazník 

V očkovacích centrech v Plz. kraji se ztotožňujeme s názorem odborníků, že děti by měli primárně očkovat jejich praktičtí lékaři pro děti a dorost (PLDD).  Vyzýváme proto rodiče, aby očkování dětí žádali primárně u nich. Věříme, že se této role rádi ujmou. 

Očkovací místa používají modifikovanou vakcínu Comirnaty Omikron BA.4-5 od Pfizeru

Očkovací místa nemocnic Plzeňského kraje používají k očkování proti onemocnění covid modifikovanou vakcínu Comirnaty Omicron BA.4-5, která je účinná jak proti původnímu kmeni viru SARS-Cov2, tak i proti převažující variantě Omikron. Nově upravená vakcína od konsorci Pfizer/BioNTech je ovšem určena jen pro posilující dávky, tedy pro celkem 3. a 4. dávku očkování. Není vhodná pro nově očkované osoby. Informace k očkování 2. posilující dávkou (celkem čtvrtou)

Kdo se může nechat dát očkovat druhou posilující dávkou?

Očkují se zájemci od 18 let. V případě nadměrného zájmu je priorita věk nad 60 let nebo rizikové skupiny.

Odstup od 1. posilující dávky (3. dávky) musí být minimálně 4 měsíce. Doporučení: Prosím přineste si potvrzení o posledním provedeném očkování (covid). Urychlí to Vaše odbavení.
Odstup od prodělaného onemocnění covid se doporučuje 3 měsíce.

Jak se nechat dát naočkovat 2. posilující dávkou?

K očkování 2. posilující dávkou se zatím nelze objednat přes rezervační systém. Ministerstvo zdravotnictví jej pro toto očkování spustí až v průběhu srpna.

K očkování je nutno využít termíny očkování bez registrace (info výše vlevo). V případě vyššího zájmu, než jaké jsou kapacity OČM (nepředpokládáme), budou k přeočkování upřednostněni zájemci ve věku nad 60 let a rizikové skupiny, popř. budeme kapacity navyšovat.  


Co vás dále zajímá

Jak se objednat k očkování?

Vytvořte registraci na webu registrace.mzcr.cz a vyberte si očkovací místo "Rokycanská nemocnice". Až přijdete na řadu a obdržíte esemeskou PIN2, proveďte rezervaci na rezervace.mzcr.cz.  

Kde se očkuje / kontakt?

Očkujeme v hlavní budově ve 4. NP (Voldušská 750, Rokycany). Přístup výtahem je bezbariérový. Kontakt: 371 762 344 (PÁ 7-10 h)

Jak získám certifikát o očkování?

Certifikát o absolvování očkování ať už první nebo druhou nebo třetí dávkou si lze stáhnout na portálu ÓČKO - https://ocko.uzis.cz

Čím se v Rokycanech očkuje?

Naše očkovací místo očkuje dlouhodobě hlavně vakcínou Pfizer, v menší míře pak i vakcínou Moderna.  

Vakcína Novavax dorazila do ČR a následně i do Plzeňského kraje na počátku března. Vzhledem k nízkému zájmu i o tuto "klasickou" proteinovou vakcínu a balení po více dávkách bude v kraji pro veřejnost k dispozici jen na jediném očkovacím místě a to v Plzni na EUC klinice. Registraci a rezervaci je proto nutné udělat právě na toto očkovací místo registrace.mzcr.cz. Vakcína není určena k přeočkování třetí posilující dávkou. Je pouze pro nově očkované. Zápatí - další informace

ESF EU - kopie MMR

Copyright ©2022 Klatovská nemocnice, a.s. | NPK
Created by Beneš & Michl.