Očkování proti nemoci Covid-19 bylo ukončeno

Z důvodu poklesu zájmu bylo očkování proti nemoci covid v únoru 2024 ukončeno. 

Očkování do konce února 2024

Místo Bývalá dětská později covidová ambulance zvenku na levém nádvoří nemocnice. Příchod zleva podchodem (viz plánek níže) popř. vnitřkem nemocnice a za spojovacím krčkem.
Provozní doba ČTVRTKY sudý týden 8:00 - 12:00 - kokrétní termíny 8. a 22. února 2024 (atd.)  
Dospělí s rezervací  K očkování je možné se objednat přes rezervační systém nemocnice. Rezervace jsou možné v čase od 8 do 11 hodin. V případě vělkého zájmu budou rezervovaní upřednostněni před ostatními. 
Dospělí bez rezervace  Pro osoby od 12 let ale není rezervace nutná. Pro nerezervované je vyhrazen čas od 11 do 12 hodin, kdy budou očkováni dle pořadí a kapacit. Přijít mohou i od 8 do 11 hodin, kdy budou očkováni dle kapacit, přičemž ale přednost budou mít rezervovaní.   
Děti jen s rezervací Děti od 5 do 11 let je nutné k očkování objednat přes rezervační systém nemocnice. U očkování dětí (i nad 12 let) musí být přítomen zákonný zástupce. 
Vakcína Comirnaty XBB 1.5 neživá mRNA vakcína je nejnovějším typem adaptované monovalentní očkovací látky, která je zaměřena proti aktuálně cirkulujícím variantám koronaviru.
Pro koho je
vakcína určena?
Varianty vakcíny pro osoby starší 12 let resp. pro děti od 5 do 11 let se očkují jako jedna dávka a nerozlišuje se, zda se jedná o základní očkování nebo posilující dávku.
Odstup od předchozího očkování Pro již dříve očkované platí, že novou vakcinu nelze podat dříve než po 3 měsících od posledního očkování proti covidu. O načasování očkování i vzhledem k další vakcinaci (např. chřipka) je vhodné se poradit s ošetřujícím lékařem.

Zápatí - další informace

ESF EU - kopie MMR

Copyright ©2024 Klatovská nemocnice, a.s. | NPK
Created by Beneš & Michl.