Začátek roku patří děvčatům. Loni se v krajských porodnicích narodilo 1753 dětí

3. 1. 2020

KRÁTKÁ INFORMACE

Prvním letošním novorozencem v nemocnicích Plzeňského kraje je holčička Valentýna, která se narodila 2. ledna v 8:26 v klatovské porodnici. Ve Stodu přišla letos první na svět holčička Týna (2. ledna ve 20:09). A rovněž v Domažlicích je prvním letošním novorozencem holčička. 2. ledna ve 21:51 to byla Šárka.

A vlastně celý začátek roku patřil v krajských porodnicích děvčatům. Ještě v noci z 2. na 3. ledna se narodily další tři holčičky. Až po té přišel na svět i první kluk. Tím je Kristián. Narodil se 3. ledna v 8:10 ve Stodě. Z každého narození i nového spoluobčánka máme i v roce 2020 pořád nezměrnou radost.

Loni se u nás narodilo 1753 dětí

V rodinných nemocnicích Plzeňského kraje v Domažlicích, Klatovech a Stodu se loni narodilo 1753 dětí, tedy obdobně jako v roce 2018. Z toho 889 holčiček a 864 chlapců. V 11 případech se jednalo o dvojčata.

Nejčastějšími jmény byly u děvčat Eliška, Natálie, Anna, Viktorie, Ema/Emma, Sofie, Adéla, Tereza/Terezie, Nela a Karolína.

U chlapců pak Tomáš, Jakub, Jan, Vojtěch/Vojta, Jiří, Antonín, Matyáš/Matyas, Matěj, Dominik a Václav.

(Ve statistikách nejsou zahrnuty údaje za porodnice v Plzni, které nepatří do Skupiny NPK.)

Neformální setkání vedení porodnic s těhotnými ženami

Copyright ©2020 Nemocnice Plzeňského kraje, a.s.