Testování nemoci covid antigenními testy a metodou PCR

VYŠETŘENÍ COVID-19

Rokycanská nemocnice provádí vyšetření onemocnění covid-19 antigenním testem i metodou PCR. K oběma typům testů je nutné se objednat a přijet do Rokycanské nemocnice. Níže najdete popis jak. 

Vyšetření provádí rovněž Klatovská nemocniceDomažlická nemocnice a Stodská nemocnice (SN jen antigenní)


Pro koho je určen konkrétní typ testu?

Antigenní test 

Vyšetření antigenními testy je do odvolání určeno všem pojištěncům v systému zdravotního pojištění ČR. Testování stanovuje Mimořádné opatření MZČR č. 47828/2020 (Prodloužení termínu). Test lze absolvovat opakovaně, nejvýše však jednou za pět dnů. 

Vyšetření se neprovádí samoplátcům a osobám ... 

  • které absolvovaly z důvodu onemocnění covid-19 izolaci a zároveň u nich neuplynulo více než 90 dnů od prvního PCR testu s pozitivním výsledkem,
  • kterým byl v posledních 5 dnech proveden test metodou PCR nebo antigenním testem s negativním výsledkem.
  • Pokud má zájemce o test některý z klinických příznaků nemoci covid (např. kašel, bolest svalů či kloubů, průjem, zvracení, teplota, ztráta chuti či čichu), měl by absolvovat citlivější vyšetření PCR. 

Informace pro pendlery

Nemocnice předává výsledek v českém a anglickém jazyce na vlastním potvrzení, které je v cizině standardně uznáváno. Pokud ale požadujete potvrzení o výsledku antigenního testu na mezinárodním formuláři MZČR, prosíme stáhněte si jej níže, vytiskněte a vyplňte si sami všechna osobní data, abychom vám vepsali už pouze výsledek testu a razítko. Nemocnice formuláře neposkytuje ani nevyplňuje. Pouze vám potvrdíme výsledek. Děkujeme.

PCR test

Metoda PCR je určena...

  • pacientůmkteré k vyšetření indikuje ze zdravotních důvodů buď jejich ošetřující lékař, nebo kvůli rizikovému kontaktu s nemocným krajská hygienická stanice (KHS),
  • samoplátcům, kteří chtějí průkazné výsledky vyšetření pro vlastní potřebu (např.  cestování - země EU uznávají zpravidla testy PCR). Samoplátcům se vystavuje výcejazyčné potvrzení o výsledku testu. 

Jak se k vyšetření objednat?

Provoz odběrového místa je Pondělí, Úterý, Středa, Pátek 8:00 až 13:00

Antigenní test

K odběru je nutné se objednat přes internetový rezervační systém, ve kterém si zvolíte volný termín, kdy se k odběru dostavíte.

rezervace Ag testy

Rezervaci provádějte pečlivě dle pokynů rezervačního systému. Při odběru je nutné se prokázat kartičkou pojištěnce. 

PCR test

K odběru je nutné se objednat přes internetový rezervační systém, ve kterém si zvolíte volný termín, kdy se k odběru dostavíte.

rezervace PCR test

Rezervaci provádějte pečlivě dle pokynů rezervačního systému. Je nutné označit, zda jste samoplátce nebo pacient indikovaný KHS nebo lékařem. Pokud jste indikovaný pacient a systém objednávku neumožní, obraťte se zpět na KHS či lékaře, aby zadal/a eŽádanku k vyšetření do centrálního úložiště. Bez odeslání eŽádanky se nelze objednat. Kdo smí vyšetření indikovat? Info zde


Jak a kam se k odběru dostavit?

Antigenní testy / PCR testy

Odběrové místo Rokycanské nemocnice je ve východní části areálu nemocnice. K vyšetření se dostanete hlavní bránou z Voldušské ulice a pak vlevo kolem hlavní budovy. Trasa je značena. 

K vyšetření PCR je vhodné přijet autem. Není žádoucí, aby pacienti používali hromadnou dopravou. K Ag testům se dostavte dle svých možností. 

    
plánek RN


Kolik stojí vyšetření a jak je uhradit?

Antigenní test

Pojištěncům v systému zdravotního pojištění ČR hradí vyšetření jeho zdravotní pojišťovna. Nejvýše však jednou za pět dnů.

Nepojištěným osobám / samoplátcům Ag testy neprovádíme.  

PCR test

Indikovaným pacientům hradí vyšetření systém zdravotního pojištění. 

Samoplátce si zajišťuje vyšetření na vlastní náklady. Cena je 1650 Kč. Částka se hradí přímo v místě odběru a to pouze platební kartou. 


Jak a kdy se předávají výsledky vyšetření?

Antigenní test

Výsledek testu je žadateli sdělen do 30 minut od provedení testu a to osobně na určeném místě poblíž odběrového místa. 

Pokud bude výsledek antigenního testu pozitivní a testovaná osoba nebude mít klinické příznaky nemoci, musí se na místě dle opatření ministerstva bez prodlení podrobit kontrolnímu testu metodou PCR.

PCR test

Výsledky vyšetření jsou předány žadateli nejpozději do 48 hodin od odběru, ve většině případů ale již druhý den od odběru. 

Výsledky vyšetření obdrží každý formou SMS. Samoplátci navíc i mailem, který uvedou při objednání. Výsledek v mailu je předáván na trojjazyčném formuláři, který je v souladu se vzorem Lékařského potvrzení o výsledku testu PCR na průkaz SARS-CoV-2 k doložení při překročení hranic. Soubor přijde žadateli zaheslovaný. Instrukce, jak heslo zjistit, je uvedena v těle mailu. 

Pokud by Vám výsledek testu nepřišel do 48 hodin od vyšetření, kontaktujte laboratoř Po-Pá 8 - 16  hodin na lince 373 035 500 a So a Ne 9 - 12 hodin na lince 737 220 498. Nevolejte ale dříve než třetí den od odběru. Zjištění výsledku dřívějším telefonováním neurychlíte.  


Infolinka v případě nejasností

Pokud jste nenašli potřebné informace výše, volejte 777 315 018. Rádi vám poradíme, ale nelze po telefonu rezervovat odběr. K odběru se skutečně lze objednat jen online přes internetový rezervační systém. Děkujeme za pochopení.

Zápatí - další informace

ESF

Copyright ©2021 Nemocnice Plzeňského kraje, a.s.
Created by Beneš & Michl.