Testování nemoci covid antigenními testy a metodou PCR

VYŠETŘENÍ COVID-19

Rokycanská nemocnice provádí vyšetření onemocnění covid antigenním testem i metodou PCR. K oběma typům testů je nutné se objednat. Níže najdete popis jak. 

Pro koho je určen konkrétní typ testu?

Antigenní test 

Vyšetření antigenními testy je do odvolání určeno všem pojištěncům v systému zdravotního pojištění ČR. Testování stanovuje Mimořádné opatření MZČR č. 47828/2020 s úpravami Prodloužení termínu a Zkrácení frekvence. Test lze absolvovat opakovaně, nejvýše však jednou za tři dny

Vyšetření se neprovádí samoplátcům a osobám ... 

  • u nichž neuplynulo víc než 90 dnů od prodělání nemoci covid,
  • které absolvovaly PCR nebo AG test v uplynulých třech dnech.

Informace pro pendlery

Je nutné prokázat se platnou kartičkou české zdravotní pojišťovny (je modrá nebo žlutá s nápisem "PLNÁ PÉČE"; nelze použít cizí kartičku např. AOK). Nemocnice předává výsledek na vlastním formuláři i v anglickém jazyce. Pokud požadujete potvrzení na formuláři MZČR, stáhněte si jej níže, vytiskněte a vyplňte: 

Informace pro řidiče mezistátní nákladní dopravy

Metodický pokyn k testování řidičů nákladní dopravy neopravňuje řidiče vynucovat si provedení AG testu přednostně před objednanými klienty. Testy jim můžeme provést jen v provozní době antigenního testování (nikoli během PCR testování) a pouze po předchozí domluvě s odběrovým místem na lince 371 762 345. Doporučujeme proto řidičům se k testů nadále rezervovat, jinak provedení testu nezaručujeme. 

PCR test

Metoda PCR je určena...

  • pacientůmkteré k vyšetření indikuje ze zdravotních důvodů buď jejich ošetřující lékař, nebo kvůli rizikovému kontaktu s nemocným krajská hygienická stanice (KHS),
  • samoplátcům, kteří chtějí průkazné výsledky vyšetření pro vlastní potřebu (např.  cestování - země EU uznávají zpravidla testy PCR). Samoplátcům se vystavuje vícejazyčné potvrzení o výsledku testu. 

Jak se k vyšetření objednat?

Provoz odběrového místa se přizpůsobuje zájmu žadatelů.

Antigenní test

K odběru je nutné se objednat přes internetový rezervační systém, ve kterém si zvolíte volný termín, kdy se k odběru dostavíte. Čas se snažte dodržet. Pokud přijedete dříve, můžete být vyzváni k čekání.

rezervace Ag testy

Rezervaci provádějte pečlivě dle pokynů rezervačního systému. Při odběru je nutné se prokázat kartičkou pojištěnce. 

PCR test

K odběru je nutné se objednat přes internetový rezervační systém, ve kterém si zvolíte volný termín, kdy se k odběru dostavíte.

rezervace PCR test

Rezervaci provádějte pečlivě dle pokynů rezervačního systému. Je nutné označit, zda jste samoplátce nebo pacient indikovaný KHS nebo lékařem. Pokud jste indikovaný pacient a systém objednávku neumožní, obraťte se zpět na KHS či lékaře, aby zadal/a eŽádanku k vyšetření do centrálního úložiště. Bez odeslání eŽádanky se nelze objednat. Kdo smí vyšetření indikovat? Info zde


Jak a kam se k odběru dostavit?

Antigenní testy / PCR testy

Odběrové místo Rokycanské nemocnice je ve východní části areálu nemocnice. K vyšetření se dostanete hlavní bránou z Voldušské ulice a pak vlevo kolem hlavní budovy. Trasa je značena. 

K vyšetření PCR je vhodné přijet autem. Není žádoucí, aby pacienti používali hromadnou dopravou. K Ag testům se dostavte dle svých možností. 

    
plánek RN


Kolik stojí vyšetření a jak je uhradit?

Antigenní test

Pojištěncům v systému zdravotního pojištění ČR hradí vyšetření jeho zdravotní pojišťovna. Nejvýše však jednou za tři dny.

Nepojištěným osobám / samoplátcům Ag testy neprovádíme.  

PCR test

Indikovaným pacientům hradí vyšetření systém zdravotního pojištění. 

Samoplátce si zajišťuje vyšetření na vlastní náklady. Cena je 1650 Kč. Částka se hradí přímo v místě odběru a to pouze platební kartou. 


Jak a kdy se předávají výsledky vyšetření?

Antigenní test

Výsledek testu je žadateli sdělen do 30 minut od provedení testu a to osobně na určeném místě poblíž odběrového místa. 

Pokud bude výsledek antigenního testu pozitivní a testovaná osoba nebude mít klinické příznaky nemoci, musí se na místě dle opatření ministerstva bez prodlení podrobit kontrolnímu testu metodou PCR.

PCR test

Výsledky vyšetření jsou předány žadateli nejpozději do 48 hodin od odběru, ve většině případů ale již druhý den od odběru. 

Výsledky vyšetření obdrží každý formou SMS. Samoplátci navíc i mailem, který uvedou při objednání. Výsledek v mailu je předáván na trojjazyčném formuláři, který je v souladu se vzorem Lékařského potvrzení o výsledku testu PCR na průkaz SARS-CoV-2 k doložení při překročení hranic. Soubor přijde žadateli zaheslovaný. Instrukce, jak heslo zjistit, je uvedena v těle mailu. 

Pokud by Vám výsledek testu nepřišel do 48 hodin od vyšetření, kontaktujte laboratoř Po-Pá 8 - 16  hodin na lince 373 035 500 a So a Ne 9 - 12 hodin na lince 737 220 498. Nevolejte ale dříve než třetí den od odběru. Zjištění výsledku dřívějším telefonováním neurychlíte.  


Infolinka v případě nejasností

Pokud jste nenašli potřebné informace výše, volejte 777 315 018. Rádi vám poradíme, ale nelze po telefonu rezervovat odběr. K odběru se skutečně lze objednat jen online přes internetový rezervační systém. Děkujeme za pochopení.

Zápatí - další informace

ESF

Copyright ©2021 Nemocnice Plzeňského kraje, a.s.
Created by Beneš & Michl.