Testování nemoci covid metodou PCR a antigenními testy

Rokycanská nemocnice provádí vyšetření onemocnění covid metodou PCR i antigenními testy.

Pro koho je určen konkrétní typ testu?

PCR test - bezplatně
  • Pacientům, které k vyšetření indikuje ošetřující lékař nebo krajská hygienická stanice (KHS).
PCR test - samoplátci
  • Zájemcům, kteří nejsou k vyšetření indikováni, umožňujeme provedení jako samoplátcům za cenu 814 Kč. 
Antigenní test - samoplátci

Zájemcům o antigenní testy nabízíme provádění AG testů jako samoplátcům za cenu 201 Kč.  


Jak se k vyšetření objednat?

PCR test

K odběru je nutné se objednat přes internetový rezervační systém, ve kterém si zvolíte volný termín, kdy se k odběru dostavíte. Čas se snažte dodržet.

rezervace PCR test

Antigenní test

K odběru je nutné se objednat přes internetový rezervační systém, ve kterém si zvolíte volný termín, kdy se k odběru dostavíte. Čas se snažte dodržet.

rezervace Ag testy 


Jak a kam se k odběru dostavit?

Odběrové místo Rokycanské nemocnice je nově na velkém parkovišti uvnitř areálu nemocnice. K vyšetření se dostanete hlavní bránou z Voldušské ulice a hned za ni doleva dozadu na nové parkoviště (viz plánek vpravo nebo níže). Trasa je značena.

   
RN parkoviste


Kolik stojí vyšetření a jak je uhradit?

PCR test

Indikovaným pojištěncům hradí test systém zdravotního pojištění. Samoplátci si test hradí sami platební kartou přímo v místě odberu. Cena je 814 Kč.  

Antigenní test

Test pro samoplátce stojí 201 Kč. Částka se hradí přímo v místě odběru a to pouze platební kartou. 


Jak a kdy se předávají výsledky vyšetření?

PCR test

Výsledky vyšetření jsou předány žadateli nejpozději do 48 hodin od odběru, ve většině případů ale již druhý den od odběru. Výsledky vyšetření obdrží každý formou SMS. 

Pokud by Vám výsledek testu nepřišel do 48 hodin od vyšetření, kontaktujte laboratoř na lince 737 220 498. Nevolejte ale dříve než třetí den od odběru. Zjištění výsledku dřívějším telefonováním neurychlíte.  

Antigenní test

Výsledek testu je žadateli sdělen do 20 minut od provedení testu a to osobně na určeném místě poblíž odběrového místa. 

Potvrzení o negativním výsledku posledního provedeného PCR popř. antigenního testu si následně stejně jako potvrzení o očkování lze stáhnout na webu ÓČKO - https://ocko.uzis.cz dle návodu pomocí - a) RČ, čísla OP a hesla, které přijde přes SMS, nebo b) kontaktních údajů, data narození a hesla. Potvrzení jsou mezinárodní a uznávaná státy EU a obsahují kontrolní unikátní QR kód. 

Certifikát o prodělané nemoci covid je rovněž na webu ÓČKO, ale nejdříve 10. den po pozitivním PCR testu. Certifikát nevystavuje nemocnice, ale Ministerstvo zdravotnictví. Je proto zbytečné volat do nemocnice a domáhat se vydání potvrzení dříve. 


Infolinka v případě nejasností

Pokud jste nenašli potřebné informace výše, volejte 773 075 315. Rádi vám poradíme, ale nelze po telefonu rezervovat odběr. K odběru se skutečně lze objednat jen online přes internetový rezervační systém. Děkujeme za pochopení.

Zápatí - další informace

ESF EU - kopie MMR

Copyright ©2023 Klatovská nemocnice, a.s. | NPK
Created by Beneš & Michl.